Targ

ID: 1992

24,3 x 33,8 cm w świetle ramy

olej/tektura

Sygnatura

sygn. l. d.: "E Erb"

Malarstwo lwowskiego artysty bliskie jest impresjonizmowi. Charakterystyczna, gęsta faktura farby i jeden z popularniejszych motywów podejmowanych przez artystę, składają się na rozpoznawalność stylu Erno Erba w prezentowanej pracy. Scena miejskiego targu, uchwycona z kolorystycznym przepychem, jest wartą uwagi kompozycją malarza.

na odwrocie pieczęć z opisem pracy (słabo czytelna)