Szejk arabski

ID: 872

67 x 56 cm

olej/płótno, dykta

Sygnatura

sygn. l. d.: "FRoubaud" (sygnatura drapana)

Artysta francuskiego pochodzenia słynął z obrazów o tematyce orientalnej, w tym wizerunków ludności kaukaskiej. W jego twórczości ważne miejsce zajmowała również tematyka batalistyczna. Prezentowany obraz ucznia Józefa Brandta i monachijskiej akademii jest charakterystycznym przykładem jego talentu.

– kartka z opisem pracy w j. niemieckim: Francois Roubaud / geb. 1856 in Odessa, gest. 1928 in München. / 112 Arabischer Scheik in dunklem Burnus und weiβemKopfüberwurf. Brustbild / en face. / Oel auf P. 68 x 57 cm. Bez.: F. Rouband. H. R. [w prawym górnym rogu kartki napis – częściowo czytelny: …Helb… / München 17. September 30.];

– kartka z oznaczeniem: 0912/2010 / Franz Roubaud / Arab, olej na płycie; syg

Proweniencja: