Świt
Grubiński Jan (1874-1945)
ID: 2290
42,5 x 100,2 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. p. d.: "JGrubiński"
na odwrocie nalepka Salonu Sztuki Polskiej z opisem: No 50 Autor Grubiński / Tytuł Rodzaj dzieła
Warszawski malarz przełomu XIX i XX wieku, uczeń Jacka Malczewskiego i Raphaëla Collina. Sentymentalne pejzaże stanowiły najważniejszy temat jego obrazów. „Pejzaż o świcie” to przykład malarskiego zachwytu nad przyrodą.