Świt

ID: 2290

42,5 x 100,2 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "JGrubiński"

Warszawski malarz przełomu XIX i XX wieku, uczeń Jacka Malczewskiego i Raphaëla Collina. Sentymentalne pejzaże stanowiły najważniejszy temat jego obrazów. „Pejzaż o świcie” to przykład malarskiego zachwytu nad przyrodą.

na odwrocie nalepka Salonu Sztuki Polskiej z opisem: No 50 Autor Grubiński / Tytuł Rodzaj dzieła