Sokolnik

ID: 3031

63,5 x 49 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: "Br. Abramowicz / 1883"

Datowanie

1883

Doskonały obraz Bronisława Abramowicza – autora słynnej „Uczty u Wierzynka”, wybitnie utalentowanego malarza scen historycznych i rodzajowych. Prace Abramowicza są niemal nieobecne na rynku antykwarycznym. Artysta studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie, a następnie w Monachium i Wiedniu. „Sokolnik” charakteryzuje się realizmem przedstawienia i mistrzowską technika wykonania. Wysublimowana, nieco mroczna kolorystyka, przywołuje skojarzenia z obrazami holenderskich mistrzów XVII wieku.

na blejtramie napis: G 603 oraz pieczęć