64 x 48,5 cm
olej/tektura
Sygnatura
sygn. p. d.: "aneri"
Datowanie
1928
na odwrocie napis: Riviera 1928
Pejzaże z podróży to godny uwagi motyw w malarstwie Ireny Weiss. Artystka przedstawiała widoki Kalwarii, Krakowa, pejzaże z Pienin czy Jastrzębiej Góry. Olejny obraz z drugiej połowy lat 20. inspirowany jest zagranicznymi podróżami artystki. W 1913 roku udała się do Wenecji, dziewięć lat później – na Lazurowe Wybrzeże, gdzie powracała później wielokrotnie. Słoneczny pejzaż, o nasyconej gamie barwnej wiernie oddaje klimat południa Europy.