Przeprawa przez rzekę

ID: 2

Proweniencja

53 x 72,2 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: J. Jaroszyński

Efektowny motyw pejzażowy ze sztafażem namalowany przez wychowanka wiedeńskiej akademii. Artysta sprawnie operował plamą barwną, a jego dbałość o wierne oddanie tematu, dodało dziełu intensywności i realizmu. Józef Jaroszyński tworzył nie tylko pejzaże. Charakterystyczne dla jego twórczości są także sceny rodzajowe z Huculszczyzny czy Ukrainy i studia koni.