Promienny zachód słońca – studium do obrazu

ID: 2786

30,3 x 22,3 cm w św. p-p.

olej/tektura

Sygnatura

sygn. l. d. "monogramem wiązanym: ww"

- Adam Konopacki, Renata Weiss „Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej”, Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, s. 82, poz. 252 (il. barwna); - Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska „W orbicie Młodej Polski....

Datowanie

1900

na odwrocie: - stempel owalny z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY " (w środku faksymile monogramu wiązanego "WW"); - numer ze spuścizny artysty: "0002782" (ostatnia cyfra dopisana ręcznie); - napis p. g.: "144" (ołówkiem)