Powrót z hali

ID: 1228

61 x 47 cm w świetle ramy

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "ST. GAŁEK"

Znakomity pejzażysta tatrzański, związany przez większość życia z Zakopanem. Przez 15 lat był nauczycielem w tamtejszej Szkole Przemysłu Drzewnego (był również jej absolwentem). Choć w twórczości artysty pojawiały się portrety czy krajobrazy nadmorskie, to właśnie tematyka górska przyniosła mu największą popularność. Surowy i majestatyczny tatrzański krajobraz tym razem artysta urozmaicił przedstawieniem bacy ze stadem owiec. Nasycona światłem i barwami kompozycja o delikatnie rozmytych konturach, wiernie oddaje charakter górskich widoków.

na krośnie napis: Leo Holosmer Berlin ?