Portret dziewczynki

ID: 1766

69,2 x 48,7 cm w świetle ramy

olej/płótno

„Portret dziewczynki” przedstawia popularny motyw w malarstwie Lewkowicza. Artysta studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Teodora Axentowicza i Leona Wyczółkowskiego. Tematem jego obrazów, często nawiązujących do twórczości Artura Markowicza, były również sceny żydowskie. Prace artysty należą do zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie i Warszawie czy Żydowskiego Instytutu Historycznego.