18 x 14 cm
olej/deska
Sygnatura
sygn. prawy środek: "M. Todt"
W obrazach Maxa Todta pojawiają się często postaci w strojach historycznych, przedstawione z dbałością o szczegóły i precyzję wykonania. W twórczości Todta widać także wyraźne inspiracje malarstwem holenderskim. Proponowany „Portret damy w kapeluszu” jest typowym przykładem jego malarstwa. XIX-wieczna praca zwraca uwagę urokliwą postacią młodej dziewczyny i dobrym stanem zachowania.
na odwrocie owalny stempel monachijskiego sklepu: "Adrian Brugger / in / Munchen / Theatineerstrasse N" [.]. oraz nieczytelne napisy ołówkiem lub tuszem