Półakt na tle zieleni
Żurawski Stanisław (1889-1976)
ID: 1236
49,8 x 34,7 cm
olej/tektura
Sygnatura
sygn. p. g.: "St. Żurawski"
Artysta ze szczególnym upodobaniem przedstawiał piękno kobiecego ciała. Oferowany obraz jest jedną z malarskich wariacji o tej tematyce. Modelka ukazana została z profilu na tle zieleni. Charakterystycznym elementem kompozycji jest barwna chusta osłaniająca fragment ciała dziewczyny.