Pieśń wieczorna (Powrót z komersu)

ID: 249

103 x 73 cm

olej/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: Mieczysław Reyzner / 1913; na odwrocie nalepka galeryjna oraz nalepki z informacjami o obrazie

Datowanie

1913

Artysta wszechstronny, podejmujący w swojej twórczości zarówno tematykę pejzażową, portretową, jak i motywy symboliczne. Lwowski malarz kształcił się w Wiedniu i Monachium, w Paryżu posiadał pracownię. „Pieśń wieczorna” pochodząca z dojrzałego okresu twórczości, to nieco idylliczna kompozycja o harmonijnie dobranej kolorystyce. Postacie czterech młodych kobiet przemierzających parkową aleję mogą być symbolem młodości i kobiecego wdzięku. Obraz około 1915 roku był powielany na pocztówkach Wydawnictwa „Krakus”, dzięki czemu zyskał dużą popularność.

Obraz posiada opinię Agencji Art Konsultant Pana Adama Konopackiego z 1998 roku.

Proweniencja:

- kolekcja Władysława Godynia do 1998 roku

- kolekcja POL-MOT