Pejzaż z zabudową

ID: 1240

28 x 38,2 cm w świetle ramy

olej/tektura

Sygnatura

sygn. p. d.: "St. Żurawski"

Pejzaże, obok popularnych w twórczości artysty aktów kobiecych, stanowiły jego ulubiony temat malarski. Żurawski studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie umiejętności rozwijał pod opieką Józefa Mehoffera i Wojciecha Weissa. Barwna kompozycja „Pejzażu z zabudową” to efektowny przykład jego twórczości.