Pejzaż z topolami

ID: 2432

33,7 x 42 cm w świetle ramy

akwarela/papier

Sygnatura

sygn. monogramem wiązanym l. d.: ww

Kontakt z naturą był dla Wojciecha Weissa źródłem malarskich inspiracji. Liczne i różnorodne motywy krajobrazowe świadczą o sentymencie do tego tematu. Widoki z okna, motywy kalwaryjskiego sadu, nawiązujące do japońskiej stylistyki pejzaże z wypełniającymi kompozycje gałęziami drzew, pejzaże odbite w szybach okien. Przykładów jest wiele. Prezentowany „Pejzaż z topolami” to kolejna jego wariacja.