Pejzaż z Batowic

ID: 1371

41,7 x 41 cm w świetle ramy

olej/tektura

Sygnatura

sygn., dat. i opisany p. d.: "HENRYK UZIEMBŁO / BATOWICE 1914 rok"

Henryk Uziembło realizował się w wielu dziedzinach sztuki. Obok malarstwa, wykonywał polichromie, zajmował się grafiką i sztuką zdobniczą. Piękny, dekoracyjny pejzaż o nasyconej kolorystyce nawiązuje do malarstwa Jana Stanisławskiego. Zielenie i błękity przełamane fioletem i kolorem żółtym artysta przedstawił z dużą wrażliwością kolorystyczną. W Batowicach gdzie powstała kompozycja posiadał dworek.

W 1914 roku swoje prace prezentował na I Salonie Wiosennym Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie.

Proweniencja: