Pejzaż tatrzański

ID: 592

33,3 x 48,3 cm w świetle ramy

olej/tektura

Sygnatura

sygn. p. d.: "ST. GAŁEK"

Tematem obrazów Stanisława Gałka były przede wszystkim tatrzańskie krajobrazy, widoki Morskiego Oka, monumentalne górskie przestrzenie i masywy ukazywane w różnych porach dnia i roku, przy zmieniającej się pogodzie. W jego twórczości znaleźć można jednak również tematykę marynistyczną, martwe natury i portrety.