Pejzaż nadmorski

ID: 2985

50,7 x 39,5 cm

olej/płótno naklejone na tekturę

Sygnatura

sygn. p. d.: HENRYK UZIEMBŁO

Dekoracyjny pejzaż nasycony światłem i pogodną kolorystyczną paletą. Henryk Uziembło był artystą realizującym się w wielu dziedzinach sztuki. Obok malarstwa, gdzie w tematyce krajobrazowej dostrzega się odwołania do szkoły Stanisławskiego, wykonywał polichromie, zajmował się grafiką i sztuką zdobniczą.