Pejzaż nadmorski
Uziembło Henryk (1879-1949)
ID: 2985
50,7 x 39,5 cm
olej/płótno naklejone na tekturę
Sygnatura
sygn. p. d.: HENRYK UZIEMBŁO
Dekoracyjny pejzaż nasycony światłem i pogodną kolorystyczną paletą. Henryk Uziembło był artystą realizującym się w wielu dziedzinach sztuki. Obok malarstwa, gdzie w tematyce krajobrazowej dostrzega się odwołania do szkoły Stanisławskiego, wykonywał polichromie, zajmował się grafiką i sztuką zdobniczą.