ID: 1204

14,5 x 22,6 cm

olej/tektura

Sygnatura

sygn. p. d.: "A. Mroczkowski."

Urokliwy, niewielkich rozmiarów pejzaż wyłamuje się ze sztampowych motywów krajobrazowych utalentowanego artysty. Mroczkowski, który należał do grona polskich „monachijczyków” – studentów Akademii Sztuk Pięknych w Monachium, upodobał sobie szczególnie pejzaże górskie. Uczeń Jana Matejki w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych tworzył kompozycje z realizmem oddające różnorodność krajobrazu. Prezentowane dzieło z mocno zaakcentowaną plamą słońca i odcieniami zieleni, wpisuje się w stimmungowe prace popularne dla szkoły monachijskiej.