Paryski zaułek

ID: 1391

23,7 x 30,2 cm w świetle ramy

olej/tektura

Sygnatura

sygn. p. d.: "Borysowski Paryż"

Efektowna paryska kompozycja wieloletniego pedagoga i współtwórcy Grupy Toruńskiej. Borysowski po studiach w Krakowie kontynuował kształcenie pod kierunkiem Józefa Pankiewicza w stolicy Francji (I poł. lat 30). Paryż, obok Nowego Jorku i Wenecji był jednym z miast, w którym wystawiał swoje obrazy. W weducie miejskiej zdominowanej stonowaną kolorystyką malarz wykorzystał także ożywcze dla kompozycji odcienie czerwieni, zieleni czy błękitu. Kompozycja z widokiem na paryską kawiarnię pochodzi z istotnego dla artysty okresu twórczego.

Proweniencja: