Ofiara Abrahama

ID: 1752

74,2 x 98,6 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. u dołu: "M. WITTMER F. ROMA / 1846"

Datowanie

1846

Znany niemiecki malarz żyjący w XIX wieku malował głównie idealizowane, wielopostaciowe sceny o tematyce biblijnej i rodzajowej. Oferowany obraz przedstawiający słynny motyw ze Starego Testamentu, zwraca uwagę żywą kolorystyką i ekspresyjnym ujęciem sceny.