Ofiara Abrahama
Wittmer Johann Michael (1802-1880)
ID: 1752
74,2 x 98,6 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. i dat. u dołu: "M. WITTMER F. ROMA / 1846"
Datowanie
1846
Znany niemiecki malarz żyjący w XIX wieku malował głównie idealizowane, wielopostaciowe sceny o tematyce biblijnej i rodzajowej. Oferowany obraz przedstawiający słynny motyw ze Starego Testamentu, zwraca uwagę żywą kolorystyką i ekspresyjnym ujęciem sceny.