Niedziela

ID: 3075

85 000 zł

20 x 23,5 cm

olej/deska

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "W. Malecki / 1874"

Datowanie

1874

Malarz pejzażysta, autor kompozycji historycznych, rodzajowych, wielokrotnie nagradzany za swoją pracę twórczą. Przedstawiciel szkoły monachijskiej i realizmu w malarstwie. Piękny pejzaż ze sztafażem namalowany w trakcie kolejnego, około dziesięcioletniego pobytu Władysława Maleckiego w Monachium. Janusz Derwojed, opisując twórczość artysty, zaliczył ten okres do szczególnie udanych: „Malecki podróżował po Bawarii, malował górskie pejzaże z Alp i Tyrolu, przyjeżdżał też czasem do kraju. Co roku niemal przysyłał obrazy na wystawy do Warszawy, Krakowa i Lwowa”.

na odwrocie: - napisy (częściowo czytelne): "BRETONA oraz Newes zusammen / mad…?; Newes; 28"; - nalepka: "A Pütterich / k. k. Hofvergolder / MÜNCHEN / Löwengrube 17".