Nad brzegiem morza

ID: 3064

43 x 31 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. l. d.: Halicka

„Alicja Halicka (1894-1975) – Retrospektywa”, Villa la Fleur, 23 września - 31 grudnia 2011.

„Mistrzowie Ecole de Paris - Alicja Halicka”, Warszawa 2011, s. 64 (il.).

Datowanie

ok. 1926-27

Obraz „Nad brzegiem morza” zwraca uwagę pastelową gamą barwną i uproszczoną stylistyką. Pogodna tematyka kompozycji dodaje jej dekoracyjności. Wymienione cechy można określić jako charakterystyczne dla malarstwa artystki na początku lat 20. XX wieku. Alicja Halicka związana z kręgiem École de Paris i środowiskiem intelektualno-artystycznym Paryża, wielokrotnie prezentowała swoje prace w Stanach Zjednoczonych i Europie.