Na targ

ID: 2365

32 x 45 cm w św. p-p.

akwarela/papier

Sygnatura

sygn. l. d.: "S.Gibiński"

Akwarela była podstawową techniką malarską stosowaną przez Stanisława Gibińskiego. Sceny rodzajowe, zimowe pejzaże, polowania stanowiły główne motywy uwieczniane przez artystę. Widać w nich nawiązania do malarstwa Juliana Fałata i Leona Wyczółkowskiego.