Na leśnej polanie

ID: 2751

78,5 x 149 cm w świetle ramy

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "Józef Graczyński"

Pejzaże należały do ulubionych tematów malarskich Józefa Graczyńskiego. Leśna polana ukazana w zimowej scenerii należy do dekoracyjnych prac artysty. Malarz wystawiał swoje obrazy przykładowo w Krakowie, Berlinie, Paryżu. Uczestniczył również w wystawie malarstwa polskiego w Nowym Jorku w 1944 roku.