Morze

ID: 1733

47,5 x 67,5 cm w świetle ramy

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "R. Bratkowski"

Roman Bratkowski w tej pracy daje się poznać jako utalentowany marynista. Pejzaże są nierozerwalnie związane z jego twórczością. Artystę ceniono za umiejętność operowania światłem i dużą wrażliwość. Zwracano także uwagę na warsztat malarza, w tym stosowaną przez niego kompozycję. „Morze” jest dowodem na szczególne znaczenie przyrody w twórczości artysty.