Martwa natura ze skrzypcami

ID: 854

51,5 x 41,5 cm

gwasz, kredka czarna, ołówek, papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "marcoussis 1921"

Datowanie

1921

Proweniencja:

– Atelier Marcoussis, Paryż

– Allan Frumkin, Nowy Jork

– Lipert Gallery, Brooklyn, Nowy Jork

– kolekcja prywatna, Polska

Obraz posiada ekspertyzę Pani Barbary Brus-Malinowskiej z dnia 1.06.2017

na odwrocie nalepki:

Louis Marcoussis 1878–1941 / „Still Life with Violin” / 1921 / gouache on paper / 20 3/10 x 16 3/10 inches / signed and dated / Collection, Mr. Allan Frumkin, New York;

42 Louis Marcoussis;

Jean Aron / 6 RUE MIROMESNIL / PARIS VIII;

LOUIS MARCOUSSIS / 1878-1941 / NATURE MORTE (LE VIOLON) / Signed and dated / Gouache and charcoal on paper 20 3/10 x 16 3/10 inches / 51,5 x 41,5 cm / Executed in 1921 / Provenance / Atelier Marcoussis, Paris / Jean Aron, Paris / Mr Allan Frumkin New York;

Z. MICHAEL LEGUTKO / Lipert Gallery / 147 Milton Street / Greenpoint, Brooklyn, NY 11222 / Tel […] / Fine Paintings by Polish Artists. Old Polish Prints and Maps. / Louis Marcoussis (Ludwik Markus) 1878–1941 / STILL LIFE WITH VIOLIN, 1921 / gouache on paper / 51,5 x 41,5 cm / signed and dated lower right. / Provenance: / Atelier Marcoussis, Paris / Jean Aron, Paris / Allan Frumkin, New York / Study for „LE VIOLON”, oli on canvas, 89 x 43 (Jean / Lafranchis, Marcoussis, sa vie, son oeuvre, catalogue complet / des peintures, fixés sur verre, aquarelles, dessins, gravures, Les / éditons de temps, Paris, 1961, no. P.43;

– oznaczenie: … 6878;

na krośnie:

Marcou..ssis;

– oznaczenie: II;

– oznaczenie: 62,4 x 52,4 I [?]