28 x 45 cm w świetle ramy
olej/tektura
Sygnatura
sygn. l. d.: a. "karpiński"
Proweniencja
Namalowana szerokimi pociągnięciami pędzla ekspresyjna kompozycja powstała około 1910 roku. Karpiński postawił na mocny akcent kolorystyczny i stonowane tło. To połączenie dało plastyczne i nietuzinkowe ujęcie tematu. Wśród popularnych martwych natur z kwiatami, oferowany obraz wyróżnia się oryginalnym motywem przewodnim.