Martwa natura

ID: 1226

50 x 70 cm

olej/tektura

Sygnatura

sygn. prawy bok: "a. karpiński"

Martwa natura była jednym z ulubionych motywów malarstwa Alfonsa Karpińskiego. Artysta miał do niego duży sentyment, o czym świadczą dzieła w różnorodny sposób przedstawiające kwiaty (zwykle reprezentacyjnie ustawione na stole) czy owoce. W opisywanej pracy zwraca uwagę intensywność koloru oraz bogactwo elementów wzbogacających kompozycję dzieła (zegar, cukiernica, fragment obrazu). Brak wyraźnie zarysowanych konturów daje wrażenie delikatności i pewnego niedopowiedzenia. Dekoracyjny obraz wpisuje się w charakterystyczny styl artysty.