Lwów nocą

ID: 434

59,3 x 89 cm w świetle ramy

pastel, gwasz/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "Odo Dobrowolski"

Nastrojowy miejski nokturn związanego ze Lwowem artysty. Dobrowolski szczególnie upodobał sobie motywy architektoniczne Paryża i Lwowa. Znakomicie posługiwał się techniką pastelu, akwarelą czy gwaszem. Oferowana duża kompozycja pięknie oddaje kontrasty światła i zimowego półmroku ujęte w motywie ruchliwej ulicy. Prace artysty znajdują się w zbiorach m. in. Lwowskiej Galerii Sztuki, Biblioteki Narodowej w Warszawie czy Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie.

Proweniencja: