24 x 34 cm w św. p-p.
akwarela/papier
Sygnatura
sygn. p. d.: Z. Pronaszko
na odwrocie nalepka z opisem pracy
Akwarelowa praca jednego z najważniejszych przedstawicieli formistycznej awangardy i nurtu kolorystycznego. Bogata paleta intensywnych barw wzmaga ekspresyjny odbiór dzieła. Tematyka pejzażowa rzadziej niż portrety czy akty pojawiała się na płótnach malarza. Stanowi warte uwagi uzupełnienie jego dorobku