Las
Weiss (Aneri) Irena (1888-1981)
ID: 2262
32,5 x 48 cm w św. p-p.
olej/tektura
Sygnatura
sygn. l. d.: "aneri"
Malarstwo pejzażowe zajmowało istotne miejsce w twórczości Ireny Weissowej. Artystka z upodobaniem przedstawiała konary starych drzew czy zmieniającą się pod wpływem pór roku kolorystykę przyrody. Niejednokrotnie malowała krajobrazy roztaczające się wokół rodzinnego domu Weissów w Kalwarii.