Las

ID: 2262

32,5 x 48 cm w św. p-p.

olej/tektura

Sygnatura

sygn. l. d.: "aneri"

Malarstwo pejzażowe zajmowało istotne miejsce w twórczości Ireny Weissowej. Artystka z upodobaniem przedstawiała konary starych drzew czy zmieniającą się pod wpływem pór roku kolorystykę przyrody. Niejednokrotnie malowała krajobrazy roztaczające się wokół rodzinnego domu Weissów w Kalwarii.