Kwiaty w wazonie

ID: 1649

48 x 32,6 cm w świetle ramy

olej/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. l. g.: "aneri / 1980"

Obraz reprodukowany i ujęty w katalogu: Adam Konopacki, Renata Weiss „Aneri Irena Weissowa, Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej”, Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, str. 37, poz. 79

Datowanie

1980

„Kwiaty w wazonie”, jedne z ostatnich w twórczości malarki, powstały rok przed jej śmiercią. Wcześniej, w 1979 roku miała miejsce Wielka Wystawa Jubileuszowa z okazji 90-tych urodzin artystki w Pałacu Sztuki w Krakowie. Motyw martwej natury z kwiatami jest charakterystyczny dla malarstwa Aneri. Jednocześnie stanowi jeden z ulubionych tematów obecnych w jej pracach.