Kuropatwy

ID: 2349

48,7 x 70,2 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: I "Zygmuntowicz"

Zimowy pejzaż z kuropatwami to propozycja wykraczająca poza sztandarową tematykę płócien Zygmuntowicza. Motyw ptactwa ożywia stonowaną kolorystykę pracy, dodając jej dekoracyjności. Artysta zdobył popularność przede wszystkim jako malarz scen batalistycznych i polowań. Obrazy artysty obecne są w zbiorach muzealnych w Warszawie, Łańcucie czy Łodzi.