Kulig

ID: 3

55 x 65 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Oferowany obraz przedstawiający rozpędzony kulig wpisuje się w rozpoznawalną stylistykę artysty. Sygnowana, olejna kompozycja charakteryzuje się dobrze uchwyconą dynamiką sceny i z wyczuciem oddanymi niuansami kolorystycznymi. Warszawski artysta z upodobaniem malował także architekturę miejską. Przedstawiał widoki uliczek i zaułków, a także weduty i zabytki architektoniczne (był autorem cyklu obrazów ukazujących architekturę Sandomierza, Krakowa czy Kazimierza nad Wisłą).

na odwrocie: - nalepka z biografią artysty w języku angielskim; - pieczęć: THE Painter’s EXHIBITION / 21.V. VOLDGADE, COPENHAGEN; - oznaczenia: 2081 [w kole] oraz 22744 [na krośnie]