54 x 66,5 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: S. Żukowski / 1931
Datowanie
1931
na odwrocie, na krośnie napis autorski: „Ku wiośnie” Prof S. Żukowski 1935 r [sic] oraz numeracja N16.
Absolwent Akademii Petersburskiej malował przede wszystkim pejzaże w ujęciu realistycznym. Wśród jego prac pojawiały się również widoki wnętrz i portrety. Krajobraz z leśną polaną w śniegu zalicza się do dojrzałego okresu twórczości. Żukowski pozostawał pod wpływem rosyjskiej szkoły krajobrazowej.