Kozi Wierch

ID: 3077

63 x 80,3 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "Alex.Mroczkowski."

Dekoracyjny obraz z ulubionym, górskim motywem pejzażowym artysty. W tej tematyce powstały liczne widoki tatrzańskie. W Słowniku Artystów Polskich obok takich tytułów jak: „Morskie Oko”, „Turnie Mięguszowskie”, „Dolina Kościeliska”, pojawia się również „Kozi Wierch”. Obrazy artysty charakteryzują się precyzją oraz dbałością o szczegółowe przedstawianie malowanych scen.