Kościół

ID: 3632

Proweniencja

20,6 x 13,6 cm w świetle ramy

akwarela, technika mieszana/ papier

Nie posiadał wykształcenia plastycznego, był malarzem naiwnym, tworzącym z czystego talentu i potrzeby uchwycenia otaczającego go świata. Tematem jego prac były wizerunki świętych, portrety kuracjuszy, architektura, widoki miast, willi i pensjonatów, dworce. Nikifora określa się jako malarza plenerowego. Nie dążył jednak do realistycznego odzwierciedlenia rzeczywistości, ale pokazania jej własnymi oczami. Posiadał przy tym niezwykłą intuicję kolorystyczną.

napis u dołu: DROROGOWOJCAPANA / ROKCESPAMIOTKNIAŚWIETOPIOTR; pieczęć p. d. (częściowo czytelna): KRYNICA... [?]