Kobieta z niebieską wstążką

ID: 2994

41,2 x 32,1 cm

olej/tektura

Sygnatura

sygn. prawy bok: T Popiel

Tematyka portretowa w wykonaniu Tadeusza Popiela obejmowała m. in. postaci historyczne, religijne, a także rektorów i profesorów Politechniki Lwowskiej. W jego malarstwie obecne były także sceny rodzajowe, w tym żydowskie. Artysta, będąc jednym z ulubionych uczniów Jana Matejki, szczególnie w początkowej fazie twórczości podejmował motywy z dziejów Polski. Dalsze studia kontynuował w Wiedniu i Akademii Monachijskiej. Popiel należał do znanych twórców i konserwatorów polichromii.

na odwrocie szkic olejny