Jeździec

ID: 2394

17 x 21,5 cm w św. p-p.

gwasz, akwarela/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: J. Rosen / 1908

Datowanie

1908

„Jeździec” nawiązuje do tematyki batalistycznej, charakterystycznej dla dorobku Jana Rosena. Dynamiczna praca, dopracowana w detalach, również pod względem kolorystycznym, jest bardzo dobrze zachowana. „Rosen sumiennie przygotowywał się do pracy nad obrazami – poprzedzał je studiami historycznymi, uwzględniającymi m. in. zagadnienia uzbrojenia i umundurowania” – czytamy w Słowniku Malarzy Polskich.

na odwrocie nalepka po francusku z krótką informacją o artyście: Peintre d' histoire d'origine suédoise / né a Paris en 1843. / Peintures dans les Musées de: / Copenhague, Helsingfors, Stockholm / (Bénézit) oraz nalepka francuskiej firmy ramiarskiej