Jesień

ID: 2677

75 x 61 cm

olej/dykta

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "S. Skorupka 1940"

Datowanie

1940

Ujmujący, jesienny pejzaż Szczepana Skorupki powstał w trakcie II wojny światowej. Artysta, student Szkoły Sztuk Pięknych, w latach 40-tych był współzałożycielem towarzystwa „Niezależni”, późniejszej Grupy Zachęta, sprzeciwiającej się awangardzie w malarstwie. Malarz był jej członkiem, obok m. in. Józefa Kidonia i Jerzego Potrzebowskiego.