Francuskie miasteczko

ID: 1577

30,5 x 40,5 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "J. Zucker"

Proweniencja:

kolekcja prywatna, Kanada

Praca posiada certyfikat autentyczności galerii Maison des Arts (Nowy Jork).

Studiował w Jerozolimie i Paryżu. W Nowym Jorku mieszkał i wystawiał swoje prace. Zdobył popularność dekoracyjnymi, soczystymi od barw kompozycjami, głównie pejzażami miejskimi, ale także portretami i martwymi naturami. W twórczości artysty dostrzega się inspiracje malarstwem Chaima Soutine'a. Zucker odważnie zestawiał plamy koloru. Zachwyca szeroka gama tonacji, którą wykorzystywał. Wyraźna faktura i szerokie pociągnięcia pędzla nadają oferowanej pracy szczególnego uroku. Wpisuje się ona w charakterystyczny styl artysty.