61,5 x 91 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. l. d.: "WIKTOR KORECKI"
Realistycznie ujęty pejzaż zimowy stał się jedną z malarskich wizytówek Wiktora Koreckiego.
Proweniencja:
W pracach artysty wyróżnia się wrażliwość w posługiwaniu się plamą barwną. Artysta z równą swobodą oddaje piękno skąpanego w słońcu śniegu, jak i ukrytych w cieniu połaci lasu. Sygnowaną, stonowaną kolorystycznie kompozycję ożywia akcent zapalonej lampy widocznej w oknie chaty.