Chaty w śniegu

ID: 819

61,5 x 91 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. l. d.: "WIKTOR KORECKI"

Realistycznie ujęty pejzaż zimowy stał się jedną z malarskich wizytówek Wiktora Koreckiego.

Proweniencja:

W pracach artysty wyróżnia się wrażliwość w posługiwaniu się plamą barwną. Artysta z równą swobodą oddaje piękno skąpanego w słońcu śniegu, jak i ukrytych w cieniu połaci lasu. Sygnowaną, stonowaną kolorystycznie kompozycję ożywia akcent zapalonej lampy widocznej w oknie chaty.