Akt

ID: 3355

57 x 74,7 cm w świetle ramy

pastel/papier

Sygnatura

sygn. l. d.: Szańkowski

  „Akt” stanowi znakomity przykład twórczości Bolesława Szańkowskiego. Artysta był wybitnie uzdolnionym portrecistą, cenionym przez rodziny królewskie (stworzył m. in. portret cesarza Wilhelma II i cara Mikołaja II), a także wśród arystokracji i wybitnych osobistości tamtego czasu. Portrety pięknych kobiet, w tym opisywany „Akt”, zaliczają się do jednych z najbardziej charakterystycznych w jego malarstwie.

na odwrocie nalepka ramiarska: SZTUKA / Sprzedaż i oprawa obrazów / Szklarnia artystyczna / Własc.. Witold Fremke / POZNAŃ / ul. 27 Grudnia nr 3 Tel 3419