Akt

ID: 3174

48,5 x 68,5 cm w świetle ramy

olej/płótno naklejone na tekturę

Sygnatura

sygn. u dołu: "St. Żurawski"

Autor pejzaży, kompozycji figuralnych, ale przede wszystkim aktów. Obraz przedstawia malarską wariację na temat kobiecego piękna z wykorzystaniem kompozycji horyzontalnej. Ciemne tło kontrastuje z ciałem młodej dziewczyny. Z kolei mocniejsze akcenty czerwieni ożywiają statyczną, pełną spokoju scenę.