XXXI Aukcja. Mistrzowie modernizmu - ed. 3. Grafika - 3.11.2022
20 października 2022

Szanowni Państwo,

przygotowany już trzeci katalog aukcyjny poświęcony w całości pracom graficznym dedykujemy zarówno początkującym kolekcjonerom, jak i pasjonatom tego medium. Ponownie Państwa uwagę kierujemy na kompozycje wybitnych europejskich i światowych twórców, takich jak Salvador Dali, Pablo Picasso, Marc Chagall czy Andy Warhol. Szczególnej uwadze polecamy sześciotomowy zbiór „Boskiej Komedii” wykonany przez Dalego techniką drzeworytu. Zestaw stu grafik stanowi jedną z kolekcjonerskich perełek tej licytacji. Interesująco przedstawia się także akwaforta tego artysty z odręczną sygnaturą, której tematem jest paryski Plac des Vosges czy pocztówki okolicznościowe Marca Chagalla z podpisem jego żony Valentiny. Spojrzenia przyciągają także pop-artowskie portrety Marilyn Monroe czy charakterystyczne kompozycje Basquiata.

Grafika jako technika artystyczna wymaga od artysty cierpliwości, doskonałego warsztatu, niejednokrotnie - przestrzennej wyobraźni. To pracochłonne, ale szalenie inspirujące narzędzie pracy artystycznej. W klasycznych technikach graficznych obecny jest także element nieprzewidywalności, co dodaje odbitkom unikatowości. Możliwości powielania skierowały grafikę do szerokiego kręgu odbiorców. Niemniej jednak na polskim rynku sztuki grafika artystyczna wydaje się dopiero budować swoją pozycję, a jej nietuzinkowe egzemplarze stopniowo stają się cennymi obiektami kolekcjonerskimi.

KATALOG ONLINE

Andy Warhol Marilyn Monroe Grafika Aukcja Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski

 KATALOG PDF

Andy Warhol Chanel Grafika Aukcja Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski

 KATALOG ISSUU

Andy Warhol Czaszka Grafika Aukcja Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski