XXXI Aukcja: Mistrzowie modernizmu. Grafika - ed. 3

3 listopada 2022 godz. 19:00 (Archiwalna)

Szanowni Państwo,

przygotowany już trzeci katalog aukcyjny poświęcony w całości pracom graficznym dedykujemy zarówno początkującym kolekcjonerom, jak i pasjonatom tego medium. Ponownie Państwa uwagę kierujemy na kompozycje wybitnych europejskich i światowych twórców, takich jak Salvador Dali, Pablo Picasso, Marc Chagall czy Andy Warhol. Szczególnej uwadze polecamy sześciotomowy zbiór „Boskiej Komedii” wykonany przez Dalego techniką drzeworytu. Zestaw stu grafik stanowi jedną z kolekcjonerskich perełek tej licytacji. Interesująco przedstawia się także akwaforta tego artysty z odręczną sygnaturą, której tematem jest paryski Plac des Vosges czy pocztówki okolicznościowe Marca Chagalla z podpisem jego żony Valentiny. Spojrzenia przyciągają także pop-artowskie portrety Marilyn Monroe czy charakterystyczne kompozycje Basquiata.

Grafika jako technika artystyczna wymaga od artysty cierpliwości, doskonałego warsztatu, niejednokrotnie - przestrzennej wyobraźni. To pracochłonne, ale szalenie inspirujące narzędzie pracy artystycznej. W klasycznych technikach graficznych obecny jest także element nieprzewidywalności, co dodaje odbitkom unikatowości. Możliwości powielania skierowały grafikę do szerokiego kręgu odbiorców. Niemniej jednak na polskim rynku sztuki grafika artystyczna wydaje się dopiero budować swoją pozycję, a jej nietuzinkowe egzemplarze stopniowo stają się cennymi obiektami kolekcjonerskimi.

Czytaj dalej Mniej

Cabeza

Cena wylicytowana: 1 400 zł

Catharsis

Cena wylicytowana: 1 700 zł

Sówka

Cena wylicytowana: 1 000 zł
13

Kartka noworoczna, 1970

Cena wylicytowana: 4 000 zł
14

Kartka pocztowa, 1981

Cena wylicytowana: 4 800 zł
15

Zielony koń

Cena wylicytowana: 1 500 zł
18

Zabawa

Cena wylicytowana: 2 000 zł
20

Kwiaty zakochanych

Cena wylicytowana: 1 800 zł
24

Artysta przy sztalugach

Cena wylicytowana: 1 800 zł
26

Sara i Abimelech

Cena wylicytowana: 2 200 zł
40

Niewidoczny, 1985/86

Cena wylicytowana: 1 000 zł
41

Paranoja, 1985/86

Cena wylicytowana: 1 200 zł
42

Oko czasu, 1985/86

Cena wylicytowana: 1 400 zł
43

Erotyk, 1985/86

Cena wylicytowana: 1 100 zł
44

Wilhelm Tell, 1985/86

Cena wylicytowana: 1 000 zł
47

Głowa, 1985/86

Cena wylicytowana: 1 300 zł
49

Primavera

Cena wylicytowana: 2 600 zł
50

Krajobraz Portlligat

Cena wylicytowana: 1 000 zł
51

Madonna, 1985-1986

Cena wylicytowana: 1 000 zł
54

That's the Way, 1987

Cena wylicytowana: 1 200 zł
59

Ślimak

Cena wylicytowana: 2 000 zł
60

Winorośl

Cena wylicytowana: 1 000 zł
61

Akt niebieski

Cena wylicytowana: 1 100 zł
62

Akt niebieski II

Cena wylicytowana: 1 200 zł
69

Sowa śmierci, 1954

Cena wylicytowana: 1 300 zł
70

Françoise Gilot, 1954

Cena wylicytowana: 1 700 zł
71

Femme la Guerre, 1954

Cena wylicytowana: 2 900 zł
73

Gołąbek z kwiatami

Cena wylicytowana: 1 900 zł
76

Akt męski

Cena wylicytowana: 1 400 zł
77

Akt kobiecy

Cena wylicytowana: 2 600 zł
78

Śniadanie

Cena wylicytowana: 1 700 zł
79

Byk

Cena wylicytowana: 1 200 zł
80

Flecistka, z teki: La Flûte Double, 1967

Cena wylicytowana: 6 000 zł
81

Marilyn Monroe

Cena wylicytowana: 3 000 zł
88

Marilyn Monroe

Cena wylicytowana: 2 000 zł
89

Marilyn Monroe

Cena wylicytowana: 2 000 zł
94

Chanel

Cena wylicytowana: 3 200 zł
98

John Lennon

Cena wylicytowana: 2 400 zł
99

Marilyn Monroe

Cena wylicytowana: 1 300 zł
100

Miłość

Cena wylicytowana: 1 200 zł
103

Mick Jagger

Cena wylicytowana: 1 000 zł
105

Królowa Elżbieta II

Cena wylicytowana: 1 600 zł
106

Muflon

Cena wylicytowana: 1 700 zł
107

Marilyn Monroe

Cena wylicytowana: 3 000 zł
109

John Lennon

Cena wylicytowana: 2 400 zł
111

Monika z tulipanami

Cena wylicytowana: 1 000 zł

Zapraszamy do kontaktu

email: biuro@polskidomaukcyjny.com.pl
tel.: +48 795 060 001
tel.: +48 12 341 47 37

Adres
ul. Stefana Batorego 2
31-135 Kraków

Godziny otwarcia
pn.-pt. 10:00-18:00