XLIV Aukcja. Sztuka Współczesna -  prace na papierze - 24.04.2024, g. 19:30
8 kwietnia 2024

XLIV Aukcja. Sztuka Współczesna - prace na papierze - 24.04.2024, g. 19:30

Kolekcja prac na papierze ujęta w tym katalogu aukcyjnym cechuje się różnorodnością motywów i stylów artystycznych. Łączą ją doborowe nazwiska, począwszy od Alfreda Lenicy i Jerzego Dudy-Gracza, Jerzego Nowosielskiego i Edwarda Dwurnika czy Jana Berdyszaka i Magdaleny Abakanowicz. Warto zwrócić uwagę na wczesne prace w technice akwareli i sangwiny pierwszego z wymienionych, dwie teki "Adam i Ewa" Andrzeja Szewczyka z lat 70. czy prace ze słynnego cyklu "Dzienniki" Włodzimierza Pawlaka. Gruppa jest reprezentowana także przez innych twórców tego formacji artystycznej: Jarosława Modzelewskiego, Ryszarda Woźniaka czy Ryszarda Grzyba. 

W ofercie znalazły się także charakterystyczne portrety Jerzego Panka, kompozycje Witolda Damasiewicza, a z twórców młodszego pokolenia - Marcina Maciejowskiego.

 

Reprezentanci sztuki współczesnej to oczywiście także twórcy grafik. Na tej aukcji do nabycia będą interesujące przedstawienia Salvadora Dalego, Pablo Picasso, Henryka Haydena czy Zdzisława Beksińskiego. Ciekawym uzupełnieniem kolekcji jest zestaw projektów modowych artystki związanej z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego - Olgi Kułakowskiej. 

 

KATALOG ONLINE

1. Jerzy Duda-Gracz Bez tytułu, 1999 r PDA09897

 


 

Zapraszamy wyłącznie do licytacji telefonicznej, online lub pozostawienia zlecenia licytacji