XLIII Aukcja. Sztuka Współczesna - 24.04.2024, g.: 18:00
8 kwietnia 2024

XLIII Aukcja. Sztuka Współczesna - 24.04.2024, g.: 18:00

Tej wiosny oferta naszego katalogu aukcyjnego wypełniona jest przede wszystkim dziełami artystów z kanonu polskiego malarstwa współczesnego, docenianych nie tylko na gruncie polskim, ale i rynkach zagranicznych. Kolekcjonerom polecamy ikoniczne obiekty danych twórców, znakomicie reprezentujące ich styl malarski, a zarazem będące historycznym już zapisem ówczesnych tendencji w sztuce. Wśród tych malarzy znalazł się Wojciech Fangor z charakterystycznym kołem w przestrzeni iluzyjnej, namalowanym w 1967 roku, Alfred Lenica z wybitnym, wielokrotnie wystawianym i reprodukowanym dziełem z początku lat 60., Julian Stańczak z muzealnym, wielkoformatowym obrazem z dojrzałego okresu twórczości, Jan Tarasin z artystyczną "Kontynuacją" z 1980 roku czy Włodzimierz Pawlak i jego intrygująca interpretacja pigułek Murti-Bing.   

Koniecznie trzeba wspomnieć o niezwykle dekoracyjnym pejzażu Jerzego Dudy-Gracza, pełnym zmysłowej energii obrazie Jana Dobkowskiego czy "krwawej" kompozycji Piotra Uklańskiego. Pasjonatom sztuki współczesnej polecamy obiekt przestrzenny Jana Berdyszaka z cyklu „Fragmenty jako całości radykalne” i kompozycje geometryczne Andrzeja Gieragi. W ofercie interesująco prezentują się również rzeźby: Katarzyny Kobro, Victora Popova i Jaremiego Picza. Choć oferta aukcyjna zdominowana jest przez klasyków współczesności, nie odmówiliśmy sobie możliwości zaprezentowania również kilku dzieł artystów młodych, a znakomicie radzących sobie na rynku sztuki: Agaty Kus, Patrycji Piętki czy grupy The Krasnals.

 

KATALOG ONLINE:

7. Jan Tarasin Kontynuacja, 1980 r PDA09973

 

Tuż po aukcji sztuki współczesnej, tego samego dnia, o godz.: 19:30, zapraszamy na kolejne licytacje, tym razem poświęcone wyłącznie pracom na papierze. Sześćdziesiąt obiektów, które przygotowaliśmy, to kompozycje uznanych artystów, szczególnie skierowane do kolekcjonerów technik wykorzystujących farby wodne i grafikę. Szczegółowe informacje pod linkiem: https://polskidomaukcyjny.com.pl/aukcje/xliv-aukcja-klasycy-modernizmu

 

Życzymy miłego oglądania!

 

 

Zapraszamy wyłącznie do licytacji telefonicznej, online lub pozostawienia zlecenia licytacji.