Życie składa się z komórek, 1961

ID: 4489

Proweniencja

kolekcja rodziny artysty

74,2 x 50,2 cm w świetle ramy

olej, gwasz/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "M. Konarski / IV. 61."

Datowanie

1961

Dzieła Mariana Konarskiego znajdują się m. in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu czy Muzeum Polskim w Chicago. Znakomity malarz, rysownik, rzeźbiarz, którego artystyczna droga silnie związana była z ugrupowaniem „Szczep Rogate Serce”. Prace artysty, podobnie jak oferowany obraz, naznaczone są rozbudowaną symboliką. Dające do myślenia, niebanalne układy kompozycyjne, stały się ponadczasowe w swojej warstwie interpretacyjnej i malarskiej.

na odwrocie opisany: "MARIAN KONARSKI / „Życie składa się z komórek” / 1961"; Stan zachowania: zagięcia, przedarcia warstwy malarskiej