Znika by się pojawić, 2015

ID: 4499

Proweniencja

zakup od artysty; kolekcja prywatna, Polska

100 x 100 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Anna Alicja Trochim / ZNIKA BY SIĘ POJAWIĆ / 2015"

Datowanie

2015

Artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kształciła się m. in. pod opieką Stefana Gierowskiego i Ryszarda Wojciechowskiego. Kompozycje artystki, nawiązujące do abstrakcji geometrycznej, przepełnione są paletą barw. Widać w nich fascynacje światłem i przestrzenią. Mocniej zarysowane linie czy figury wyróżniają się z wibrującego, bardziej subtelnego tła. Obrazy artystki są częścią kolekcji muzealnych i prywatnych w Polsce i za granicą.